Informatyka - zrozum 1 zaprogramuj komputer
  • Game Informatyka - zrozum 1 zaprogramuj komputer is unavailable in current region.
GAME DESCRIPTION

Program is available only in Polish version.
Informatyka - zrozum i zaprogramuj komputer została stworzona w oparciu o program studiów inżynierskich. Nie jest wymagana wcześniejsza znajomość żadnych zagadnień informatycznych - startujemy od prostych zadań i krok po kroku poznajemy fundamenty programowania komputerów. Kluczem do sukcesu jest zapał i rzetelna praca.
Jeżeli wiążesz swoją przyszłość zawodową z komputerami, to Informatyka - zrozum i zaprogramuj komputer będzie dla Ciebie idealnym programem. Wirtualny profesor przeprowadzi Cię przez 11 lekcji, w których wykonasz zadania z podstaw logiki, użyjesz bramki elektronicznej, zaprogramujesz mikroprocesor, będziesz sterował robotem, napiszesz dziesiątki programów w językach wysokiego poziomu i wykonasz zadania na Linuksie. Dzięki kursowi zrozumiesz jak działają komputery i programy.
Program przeznaczony jest dla młodzieży powyżej 10 roku życia. Polecamy go zwłaszcza początkującym programistom, licealistom pragnącym studiować informatykę (równiez tym, którzy zaczynają studia i chcą opanować podstawy materiału przed wykładami) oraz osobom podnoszącym kwalifikacje zawodowe.
To jedyny kompleksowy program do nauki informatyki na rynku!
Tysiące polskich programistów zaczynało edukację z Informatyką.
Używany w setkach polskich szkół.
Uczy podstaw, dzięki którym znacznie łatwiej i szybciej poznaje się nowe zagadnienia informatyczne.
W pierwszej lekcji użytkownik określa prawdziwość zdań i na ich przykładzie poznaje podstawowe operacje logiczne.
Następnie wykorzystuje nabytą wcześniej wiedzę do obsługi maszyny, sterowanej bramkami elektronicznymi.
W kolejnej lekcji poznajemy bardziej złożone układy scalone.
Posiadłszy podstawową wiedzę o elementarnych układach cyfrowych, przychodzi czas na liczby dwójkowe. Dzięki tej lekcji zamiana liczb dziesiętnych na binarne i na odwrót nie sprawi żadnych problemów.
Z solidną podbudową teoretyczną przystępujemy do pisania pierwszych programów - sterujemy zapalaniem lampek w maszynie.
To pierwsza trudna, złożona lekcja: piszemy programy asemblerowe w języku maszynowym. Zobaczymy jak procesor wykonuje rozkazy, jak trzymane są dane w pamięci, poznamy podstawowe instrukcje procesora.
W języku C napiszemy proste programy liczące oraz zobaczymy, jak programy wysokiego poziomu tłumaczone są na język instrukcji procesora.
W lekcji programowania obiektowego będziemy programować robota, który musi przemierzać planszę usianą pułapkami.
W lekcji grafiki komputerowej dowiesz się, jak trzymane są w pamięci obrazy, napiszesz programy stawiające piksele, rysujące linie i zrozumiesz, dlaczego matematyka jest tak ważna w informatyce. Przećwiczymy także wyznaczanie kolorów i skompresujemy obrazek algorytmem RLE.
Lekcja poglądowa na temat pracy urządzeń peryferyjnych.
W ostatniej lekcji poznajemy system operacyjny Linux. Do wykonania mamy kilkadziesiąt zadań, pogrupowanych w sekcje tematyczne.

SYSTEM REQUIREMENT

Minimum:
OS:
Windows XP or newer
Storage:
160 MB available space

Languages: English / Polish
Developer: Wydawnictwo Dagiel
Publisher: Adventuresity
By participating in Razer Giveaway, I consent that I am above 18 years of legal age. Additionally I agree to all Terms and Conditions and Privacy Policy.
FEEDBACK
Subject
Description
Legal Notices
All third party copyright, trademarks and trade names are the property of their respective owners or licensors. We make no warranty or representation in relation to them We do not claim or assert any rights, title or interest in these properties.

Except where indicated, Razer is not affiliated to the various third party sites in these listings. The accessing of sites, use and purchase of all games titles through the third party sites are subject to the Terms of User/Service of those respective sites.

If you believe that your copyrighted work is posted or made available on this software without your authorization and you claim infringement, please contact us with the relevant information.