Sabotaj
  • Game Sabotaj is unavailable in current region.
GAME DESCRIPTION

Macera Başlıyor
Sabotaj, Türkiye'nin ilk ve tek Türk yapımı P2W olmayan tamamen ücretsiz oyunudur.
Sabotaj, Tactic(Ajan) ve Force(Asker) güçlerinin karşı karşıya gelmesini konu alan bir FPS oyunudur. Force Organizasyonu vatanını seven Türk askerlerden oluşurken; Tactic Organizasyonu ise farklı milletlerden ajanlardan oluşur. Terörist olarak sınıflandırılacak karakterlerin tamamı Tactic Organizasyonunda bulunur ve hepsinin isimleri yabancıdır.
Oyunun Özellikleri
Bu oyunda herkes eşit! Silah kiralama yok! Para verenin daha üstün olmadığı tek yerli FPS oyunu oyun!
Tamamı Türkiye'deki turistik ve stratejik öneme sahip gerçek mekanların birebir modellenmesiyle oluşturulan 9 farklı haritada rakiplerinizle mücadele edebilirsiniz.
Agora
Fort Boyard
Kervansaray
Liman
Petrol Platformu
Ofis
Hangar
Galata
Kalekol
Tamamen Türk mühendisler tarafından en ufak ayrıntısına kadar Türkiye'de, yerli ve milli kaynaklar kullanılarak geliştirilen Sabotaj'ı oynamaya ve mücadeleye katılmaya hazır ol. Ödüllü turnuvalar, klan maçları, bireysel etkinlikler ve büyük ödül havuzları seni bekliyor. Tek yapman gereken oyunu indirmek ve hemen oynamaya başlamak.

SYSTEM REQUIREMENT

Minimum:
OS:
64 Bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
Processor:
INTEL CORE i3-4150
Memory:
4 GB RAM
Graphics:
Intel HD 4000
DirectX:
Version 11
Network:
Broadband Internet connection
Storage:
10 GB available space
Recommended:
OS:
64 Bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
Processor:
INTEL CORE i5-4460
Memory:
8 GB RAM
Graphics:
NVIDIA GEFORCE GTX 960
DirectX:
Version 11
Network:
Broadband Internet connection
Storage:
10 GB available space

Action
Languages: English / Turkish
Developer: HES Games
Publisher: TYPER Games
By participating in Razer Giveaway, I consent that I am above 18 years of legal age. Additionally I agree to all Terms and Conditions and Privacy Policy.
FEEDBACK
Subject
Description
Legal Notices
All third party copyright, trademarks and trade names are the property of their respective owners or licensors. We make no warranty or representation in relation to them We do not claim or assert any rights, title or interest in these properties.

Except where indicated, Razer is not affiliated to the various third party sites in these listings. The accessing of sites, use and purchase of all games titles through the third party sites are subject to the Terms of User/Service of those respective sites.

If you believe that your copyrighted work is posted or made available on this software without your authorization and you claim infringement, please contact us with the relevant information.